?> ?>

Zátoka Punta Molentis – nádherná Oslí pláž

Pláž Punta Molentis (Spiaggia di Punta Molentis) nedaleko obce Villasimius provincie Cagliari, v nejjižnějším cípu Sardinie, vám ušetří cestu do Karibiku – najdete zde vše, co je pro tamní pláže typické: mírně svažitá úbočí, jasně bílý písek a nádherné mělké tyrkysové moře.

Punta Molentis se rozkládá na přibližně 350 metrech a je orientována jižním směrem. Oproti oblíbené pláži Simius, která odtud není vzdálena víc, než několik kilometrů severovýchodně, je Punta Molentis odlehlejší a potěší milovníky malých izolovaných sardinských zátok.

Pláž se vyznačuje jasně bílým písečným pobřežím. V pozadí se tyčí kopec, který dosahuje 101 metrů, jemuž dominuje zřícenina pradávného nuragu. Skály, které obklopují pláž, dosahují až 15metrové výšky. Moře, v důsledku měnící se intenzity slunečních paprsků, které se odrážejí ode dna, předvádí paletu odstínů modré barvy, zatímco vegetace na břehu dává vyniknout zelené barvě typických středomořských keřů. Pláž patří do chráněné mořské oblasti Capo Carbonara.

Jméno „Molentis“ pochází ze sardinského výrazu pro osla („su molenti“), zvířete, které se v této oblasti hojně využívalo k práci v žulových lomech.

Pláž je spíš divokého rázu, nečekejte zde žádné zvláštní služby. Je vhodná pro ty, kdo hledají trochu soukromí, nejvíce lidí zde bývá v srpnu. Najdete zde malou restauraci, která nabízí denně čerstvě ulovené ryby. Potkat se tu můžete s rybáři, potápěči a milovníky pěkného přírodního koupání.

Jak se sem dostat

Od obce Villasimius dojedete až k pobřeží ulicí Via del Mare. Po asi 2 km odbočte vlevo – jsou zde ukazatele na pláže Muravera, Costa Rei, a Punta Molentis.

Adresa: Spiaggia di Punta Molentis, silnice SP18, 09049 Villasimius CA, Sardinie
Poplatky: 0
Web: Sardinian Beaches
GPS: 39.133666, 9.556451