?> ?>

Stolová hora Monte Minerva

Monte Minerva je majestátní stolová hora, která se nachází v katastru obce Villanova Monteleone, na západě Sardinie, v regionu Sassari. Na svých toulkách touto oblastí ji určitě neminete, protože je dobře viditelná ze všech stran. Tyčí se vysoko nad okolní krajinou ve výšce cca 644 metrů nad mořem.

Stolovou horu Monte Minervu ve vnitrozemí západní Sardinie určitě neminete. Nachází se v blízkosti hlavní silnice SS 292 vedoucí do Alghera a okresní SP 88, nad přehradou Lago del Temo. Ostatní okolí převyšuje o dobrých 300 metrů. Na motorce se snadno dostanete až na vrchol. Je nutné počítat s tím, že pojedete po prašné cestě, ale stojí to za to. Z vrcholu budete mít výhled nejen na jezero Temo, ale také na obce Villanova Monteleone, Rocca Doria (vystavěná na skále) i Pozzomaggiore.

Prašná silnice vede okolo vrcholku hory, avšak buďte připravení na setkání s krávami, ovcemi a osly. Z divokých zvířat vám mohou zkřížit cestu divoká prasata, jestřábi a koroptve, a často je možné spatřit také supy bělohlavé přilétající z nedalekého mysu Capo Marargiu. Z rostlin jsou nejzajímavější starověké duby, z nichž se odřezával korek.

Adresa: Monte Minerva, 07019 Villanova Monteleone, Sardinie
Otevírací doba a poplatky: volně přístupno
Web: Sardegna Turismo
GPS: 40.450089, 8.537418