Průsmyk Karerpass – Passo di Costalunga

Passo di Costalunga, průsmyk v nadmořské výšce 1 745 m, poskytuje jedinečný výhled na okolní pohoří. Také se zde nabízí jedinečná možnost pozorovat jev zvaný „enrosadiro“, kdy se při západu slunce bílé skály Dolomit postupně zabarví do červena, oranžova i do fialova.

Průsmyk Passo di Costalunga (Karerpass) se nachází v regionu Jižní Tyrolsko, v italských Dolomitech. Cesta SS241 přes průsmyk spojuje Bolzano s údolím Fassa. Pokud sem pojedete, rozhodně na Karerpass zamiřte – z vrcholu se odkrývají panoramatické kruhové výhledy na hory Ortler, k masivu Cevedale a na údolí Adige o téměř 360 °.

Sběratele suvenýrů potěší obchůdek s upomínkovými předměty, dále jsou zde restaurace a hotely. Po cestě k Ponte Nova můžete také navštívit nedaleké jezero Lago di Carezza (cca 3 km). Doporučujeme však tato místa navštívit brzy ráno – jednak tu nebude tolik lidí a pak si vychutnáte světelné jevy na skalách i jezeře, které bude klidné jako zrcadlo a dovolí vám si udělat tu nejhezčí fotografii s horami odrážejícími se na hladině.

Nadmořská výška: 1 745 m n. m.
Otevírací doba: celoročně
Délka: 22 km Vigo di Fassa – Ponte Nova
Poplatky: 0
Maximální sklon: 9%
Web:www.visitdolomites.com, www.carezza.it/en/
GPS: 46.405815, 11.606600