?> ?>

Pláž Tuerredda – Karibik na jihu Sardinie

Tuerredda se právem počítá mezi nejkrásnější pláže Sardinie, a podle mnoha lidí patří do první desítky. Můžete se těšit na bílý lesknoucí se písek, křišťálově čisté moře a panenskou přírodu okolo.

Pláž Tuerredda (Spiaggia di Tuerredda) se nachází na samém jihu ostrova, mezi mysy Malfatano a Spartivento, kousek západně od obce Perda Longa a pláže Su Giudeu. Dech beroucí pláž chráněná před větrem má tvar písmene V a je dlouhá téměř půl kilometru. Velmi jemný, bílý písek a průzračné moře připomíná Karibskou krajinu. Pláž obklopuje stále zelená středomořská vegetace zastoupená macchiemi a jalovci. I když patří k vyhlášeným, nebývá zde hlava na hlavě ani ve vrcholné sezóně.

Naproti pláži, cca 200 metrů od pobřeží uvidíte malý ostrůvek Isola Taurredda. Snadno sem doplavete a pak se můžete natáhnout na vyhřátém písku nebo na teplých, hladkých kamenech. Není překvapením, že Tuerredda je oblíbena nejen milovníky koupání, ale také šnorchlování. Pobřeží se totiž vyznačuje střídajícími se hlubšími a mělčími úseky s malými plážemi, které oddělují skalní výchozy.

Pláž nabízí standrdní služby, mezi nimiž nechybí pronájem kánoí, výlety na gumových člunech, občerstvení v plážové restauraci s pěkným výhledem nebo zapůjčení slunečníků a lehátek.

Jak se sem dostat:

Jeďte po silnici SS 195 (buď ze směru od Cagliari nebo z Teulady) a odbočte na Setti Ballas SP 71 a aso po 1,5 km přijedete k Tuerreddě. V létě jsou zde tři placená parkoviště: nejblíže k pláži za 8 €/den, prostřední za 7€/den a na opačné straně 6 €/den (není to tak daleko). Slunečník se 2 lehátky 15 €.

Adresa: Spiaggia di Tuerredda, 09019 Teulada CA, Sardinie
Poplatky: 8 € parkování
Web: Sardinian beaches
GPS: 38.894766, 8.813107