Pláž Cala Luna v zálivu Orosei – odlehlý sardinský ráj

Cala Luna je považována za jednu z nejkrásnějších pláží Sardinie. Nachází v zálivu Orosei, jižně od města Dorgali, v blízkosti obce Cala Gonone. Místo vás ohromí strmými vápencovými útesy v pozadí, bujnou zelení a hlavně tyrkysovou a azurově modrou vodou průhlednou jako křišťál.

Odlehlá pláž Cala Luna leží cca 3 km od jeskyně Bue Marino – velké mořské jeskyně s krápníky, stalagmity a skalními rytinami, a je perfektním místem pro výlety lodí nebo na šlapadle. Přístup sem je totiž možný jenom ze 4 km vzdáleného městečka Cala Fuili. To, že je pláž tak nepřístupná má své výhody – nikdy tu není nával lidí a budete si tu připadat jako v ráji.

Pláž Cala Luna v širokém zálivu Golfo di Orosei je pokryta hrubým, světlým pískem smíchaným s kamínky. Odstíny zdejší modré průzračné vody se během dne mění v závislosti na hře světla, kdy se slunce odráží od mořského dna. Další pastvou pro oči jsou různě zelené keře, které lemují pláž. Uvnitř skal najdete jeskyně, které nabízí v letních vedrech vítaný úkryt.

Pláž je přístupná pouze po moři výletní lodí (cca 30 €) nebo na lodích, které vyplouvají nebo si je můžete půjčit v přístavu Cala Gonone nebo z pláže Marina di Orosei.

Adresa: Spiaggia di Cala Luna, Baunei, NU, Itálie, Sardinie
Poplatky: půjčení lodi cca 85 € (8:30 – 17:30) + 30 € za benzín (na loď není potřeba licence)
Web: Půčovna lodí Cielomar, Půjčovna lodí Calagononecharter
GPS: 40.224959, 9.626458