?> ?>

Pláž Cala Cipolla – perla sardinské zátoky Chia

Pláž Cala Cipolla (Spiaggia di Cala Cipolla) je jednou z perel slavného zálivu Chia na Sardinii, oblíbeným jak u milovníků koupání, tak mimo sezónu pro surfaře. Pláži dlouhá pouze 150 metrů je schovaná v úzké zátoce a nabízí bílý a jemný písek, křišťálově průzračné moře a hustý porost keřů makchie, borovic a jalovců. Stromy, které rostou přímo u pláže, poskytují útočiště během nejžhavějších částí dne.

Pláž s čisťounkým bílým pískem a žulovými skalami rozmanitých tvarů se nachází poblíž obce Setti Ballas, asi 8 km od města Domus de Maria na samém jihu Sardinie, v blízkosti mysu Capo Spartivento. Z mysu si může vychutnat krásný výhled na nádherné bílé pláže, rybníky, na zátoku Chia, jižní pobřeží s Capem Spartivento, a západní stranu Capo Teulada.

Maják mysu Spartivento leží asi 700 m západně od pláže a pokud se vám bude chtít, můžete se k němu vydat po písčité cestičce. Pláž Cala Cipolla je divoká, tzn. nepočítejte zde s žádnými službami. Doporučujeme proto vzít si s sebou svačinu a slunečník (stínítko). Vzhledem k tomu, že Cala Cipolla patří k jedné z nejlepších sardinských pláží na šnorchlování, přineste si s sebou také šnorchl! Během hlavní sezóny je nejlepší sem dorazit brzy ráno, mimo červenec a srpen tu budete skoro sami.

K pláži se dostanete po vyhlídkové cestě Costa del sud – k Cala Cipolla vede značení. Ze směru od Cagliari jděte po hlavní silnici SS 195 jako na obec Teulada. Odbočte doprava směrem k zátoce Chia a pokračujte rovně několik kilometrů, dokud neuvidíte směrovky na pláže. Z velkého parkoviště se pak musí jít ještě cca 100 metrů po polní cestě.

Adresa: Spiaggia di Cala Cipolla, Viale Spartivento, Domus De Maria CA, Sardinie
Poplatky: parkování 5 €/den
Web: Sardegna Turismo
GPS: 38.879064, 8.853900