Muzeum vína vinařství Zeni v Bardolinu u jezera Garda

Městečko Bardolino je známo milovníkům vína díky zdejšímu rodinnému vinařství Zeni, které produkuje suché, ale přitom a velice jemné víno. Mimo prodejny tohoto vinařství si zde můžete prohlédnout také zajímavé muzeum věnované révě vinné a výrobě vína.

Již pět generací se rodina Zeni s láskou a vášní věnuje výrobě vynikajících Veronských klasických vín. Jak se tato vína vyrábějí, vám prozradí expozice zdejšího muzea. Dozvíte se něco o výrobním procesu, druzích révy vinné, skladování vína, ale také o správné chuti či barvě. Mezi unikáty patří fakt, že předměty zde vystavené, skutečně v průběhu staletí používali členi této vinařské rodiny. Mimo jiné si zde prohlédnete také vinný sklípek.

Pro individuální návštěvníky je vstup do vinného muzea zdarma. Od května do září se každou středu můžete v 11 a v 15 hodin zúčastnit exkurze s průvodcem (dohromady s dalšími zahraničními turisty).

Ve zdejší vinotéce lze ochutnat a zakoupit všechny vína vinařství Zeni. K dostání je také grappa, olivový olej a ocet balsamico.

Otevírací doba: celoročně, od dubna do října 9-13 a 14:30-19 hodin
Poplatky: 0
Adresa: Museo del Vino, Via Costabella 9, 37011 Bardolino (VR), Itálie
Web: http://www.museodelvino.it/en, http://www.zeni.it/en/
GPS: 45.570078, 10.759797