?> ?>

Maison Cailler – exkurze v čokoládovně Nestlé ve městečku Broc

Maison Cailler, továrna na čokoládu v městečku Broc, byla založena již roku 1898. Dnes ji vlastní švýcarský potravinářský gigant Nestlé, který v závodu otevřel návštěvnické centrum a prohlídkovou trasu, která všem milovníkům této sladké pochoutky přestaví nejen bohatou historii zdejší výroby čokolády, ale také praktické ukázky její výroby.

La Maison Cailler patří mezi nejstarší a nejvýznamnější švýcarské čokoládovny. Během prohlídky závodu se dozvíte, jak se čokoláda dostala do Evropy a jak ji ve Švýcarsku začali zpracovávat.

Expozice je rozdělena do několika tematických místností s interaktivními ukázkami. Nahlédnout tak můžete například do interiéru lodi převážející kakaové boby nebo pracovny zakladatele továrny. V další místnosti si můžete do ruky pražené boby nabrat a potěšit své čichové buňky vůní čerstvé čokolády. Podíváte se i do výrobní linky, kde uvidíte prostřednictvím kamer různé fáze výrobního procesu v přímém přenosu.

Prohlídku zakončuje degustační místnost, kde najdete všechny druhy čokolády Cailler a můžete je samozřejmě také ochutnat. Na závěr samozřejmě nechybí velká firemní prodejna Nestlé s širokým sortimentem všech výrobků. Prohlídky probíhají v angličtině, němčině, francouzštině a italštině. Pokud se sem chystáte s dětmi, příjemně vás překvapí, že děti do 16 let mají vstup zcela zdarma.

Otevírací doba: duben až říjen 10-17 hodin, listopad až březen 10-16 hodin
Poplatky: dospělí 10 CHF
Web: http://cailler.ch/
Adresa: Rue Jules Bellet 7, 1636 Broc, Švýcarsko
GPS: 46.60776251826119; 7.107730315344276
Rok vzniku: 1898