?> ?>

Koupání na útesech u Torre Argentina na severozápadě Sardinie

Pláž u Torre Argentina se nachází asi 20 minut od města Bosa, v provincii Oristano na západě Sardinie. Skládá se z písečných úseků, které střídají čedičové skály. V blízkosti věže je několik zátok lemovaných útesy, velkými trachytovými skalami a plochými kameny.

Jedná se o pláž rozdělenou na dvě části, jedna část s oblázky různých velikostí a druhá s hrubým pískem načervenalé a zlaté barvy. Voda zde má modro-zelenou barvu, podloží je skalnaté a téměř okamžitě hluboké. Naproti pláži se nachází ostrov de Sas Crabas (Ostrov Koz).

Pláž nabízí standardní služby jako je dostatek parkovacích míst, restaurace a bar i malý kemp. Mořské dno je bohaté na výskyt ryb, čímž je místo ideální pro potápění a šnorchlování.

Strážní věž Torre Argentina

Nedaleko zátoky stojí věž, která dává celé oblasti jméno. Torre Argentina se nachází na vápencovém ostrohu, obklopena průzračným mořem. Věž je jednou z téměř 70 „Saracenských věží“, které jsou rozmístěny podél pobřeží celé Sardinie. Tyto strážní věže byly postaveny Španěly během 16. století na ochranu ostrova proti saracénským (muslimským) pirátům. Jméno „Argentina“ prozrazuje, že se v okolí nacházely zdroje stříbra.

Kromě věže zde existuje několik zřícenin postavených v dobách, kdy se v této oblasti aktivně těžily vzácné rudy, především mangan a stříbro. Těžba byla zastavena až roku 1963.

Jak se dostat na pláž Torre Argentina

Z Bosy jeďte po silnici SP 49 směrem na Alghero. Cca na 7. kilometru se napravo nachází přístupová cesta vedoucí k Torre Argentina a na pláž.

Adresa: Spiaggia di Torre Argentina, SP 49, 08013 Bosa OR, Sardinie
Poplatky: cca 5 €/den
Web: Spiagge Sarde – Torre Argentina
GPS: 40.322043, 8.440696