Jeskyně s vodopádem Cascata del Varone

Vodopád Varone vzdálené pouhé tři kilometry od Riva del Garda jsou jedním z nejhezčích míst u jezera Garda. Čeká vás cesta doslova do útrob jeskyně, kde spatříte unikátní jeskynní vodopády, které padají z výšky 90 metrů. Čeká vás skvělá podívaná z několika úrovní jeskyně a pro ještě větší efekt je voda také pěkně nasvícená.

Vodopády v jeskyni Varone vytváří říčka Magnonne, jejíž vody padají do skalní soutěsky široké 55 metrů. Samotný vodou vymletý kotel je hluboký 73 metrů. Kromě hlavního toku jsou velmi zajímavé také proudy vody stékající po stěnách jeskyně. Cesty se zábradlím a můstky vám umožní podívat se do útrob vodopádu opravdu zblízka. Podzemní systém tvoří dvě jeskyně, jedna blízko prvního průchodu a druhá, horní jeskyně, kde voda padá dolů skalní soutěskou, do které se dostanete za zdejší botanickou zahradou po 115 schůdcích.

V jeskyni je díky padající vodě pořád vlhko, doporučujeme proto mít s sebou nepromokavou bundu, pláštěnky se dají koupit u vchodu.Nad vodopádem objevíte nádrže na chov pstruhů.

Vodopády jsou trochu skryté v serpentinách (směr jezero Tenno) nad Rivou, ale při troše pozornosti je nelze minout a navíc v blízkosti je parkoviště s dostatečnou kapacitou.

Otevírací doba: celoročně, v období od května do srpna denně 9 – 19 hodin
Adresa: Grotta Cascata Varone, Via Cascata 12, 38060 Tenno, Itálie
Poplatky: 5,50 €
Web: www.cascata-varone.com, www.visittrentino.it
GPS: 45.911414, 10.834530