Horský průsmyk Col de Bavella

Ti, kdo milují adrenalinové výstupy na dvou kolech, nesmí na Korsice vynechat silniční sedlo Col de Bavella (1 243 m). Silnice strmě stoupá mezi okouzlující horskou krajinou pohoří Alta Rocca po starověké římské cestě. Na samém vrcholu vás čekají nádherné výhledy na okolní lesy, pláně, hory a moře.

Col de Bavella je horský průsmyk v nadmořské výšce 1243 metrů mořem, v pohoří Alta Rocca departementu Corse-du-Sud. Asfaltové silnice D268 přes průsmyk je považována za jednu z nejkrásnějších silnic na tomto středomořském ostrově, ale v letních měsících je často velmi vytížená.

Na klikaté silničce si užijete nejen skvělé točky, ale i fascinující výhledy na okolní hory. Údolím se vine křišťálově čistá řeka Solenzara a mohutné hory tyčící se nad ní dodávají této krajině nezapomenutelný půvab. Na silnici je několik odpočinkových míst s krásným výhledem.

Nad hlavním parkovištěm, na vrcholu sedla, se nachází socha Panny Marie Sněžné (Notre-Dames-des-Neiges), která na pozadí žulových balvanů a hor dodává místu zvláštní dramatičnost. Parkování zde stojí 3 eura, ale počet míst je omezen. Občerstvit se můžete v nedaleké restauraci.

Nadmořská výška: 1 243 m n. m.
Otevírací doba: celoročně
Délka: Zonza – Solenzara (ústí do moře) 48 km
Poplatky: 3 € (parkování)
Maximální sklon: 11%
Web: TIC Porto-Vecchio
GPS: 41.795864, 9.224953