?> ?>

Alpská silnice Malta Hochalmstraße

Vysokohorská silnice Malta Hochalmstraße je jednou z nejkrásnějších cest v Alpách! Nachází se v Korutanech, kousek za obcí Gmünd in Kärnten a končí u Berghotelu Malta u přehradní hráze Kölnbreinspeicher. Pro motorky a auta je silnice zpoplatněna.

V nadmořské výšce 911 m začíná 14,4 km dlouhá silnička Malta Hochalmstraße, která vede okolo přehrady Malta a šesti tunely raženými ve skále, a stoupá do výšky zhruba 1 900 m. V jednom z nich je zatáčka o 180 stupních! Silnice končí velkým parkovištěm u Berghotelu Malta ve výšce 1 933 metrů nad mořem, u vzdutí nejvyšší rakouské přehrady Kölnbreinpeicher. Zpátky se musíte vrátit stejnou cestou.

Pokud netrpíte akrofobií, tedy strachem z výšek, určitě se podívejte na svět z vyhlídkové lávky Airwalk nad přehradou Kölnbrein, která nabízí dech beroucí výhledy na okolní vrchy horské skupiny Ankogelgruppe a do dvěstěmetrové hloubky na „údolí padajících vod“. V Berghotelu Malta se nachází muzeum věnované přehradě, výstava minerálů i 4D kino. Zajímavým tipem k návštěvě je i muzeum aut Porsche v obci Gmünd in Kärnten.

Odbočku na vyhlídkovou silnici Malta najdete na silnici 99 z obce Bischofshofen do městečka Spittal an der Drau. Silnice je otevřená od května do poloviny října. Pokud přijedete večer po 18 hod. nebo před 7 hod. ráno, projedete po silnici zdarma., mýto se v této době nevybírá.

Nadmořská výška: 1 933 m n. m.
Otevírací doba: 8. května – 26. října
Délka: obec Gmünd in Kärnten – Berghotel Malta 29 km
Poplatky: 10 €/motocykl
Maximální sklon: 13%
Web: National park Hohe Tauern, Berghotel Malta
GPS: 47.072354, 13.350997