Vysokohorská silnice Villacher – Villacher Alpenastraße

Vysokohorská silnice Villacher Alpenstrasse dlouhá 16,5 km se vine od města Villach-Möltschach (550 m), až na vrchol hory Dobratsch (1732 m). Na krásné silnici si vychutnáte panoramatický výhled na Villach, Karavanku (hranice Rakouska a Slovinka) a slovinské Julské Alpy i rakouské Korutany.

Vysokohorská silnice Villacher nabízí skvělý výhled na korutanskou krásnou krajinu s několika jezery. Po cestě je dostatečná počet vyhlídkových míst, kde se dá snadno bezplatně zaparkovat (celkem 11). U kasy si také nezapomeňte vzít informační brožurku v češtině.

Na odpočívadle 2 „Stadt- und Seeblick“ (862 m) budete obdivovat výhled na Villažské a Korutanské jezero. Odpočívadlo 5 „Dreiländerblick“ (1307 m) je pak ideální pro pohodlný piknik. Největšní zajímavostí na trase je vyhlídka číslo 6, která nabízí pohled z visuté plošiny u tzv. Červené stěny nebo zde můžete navštívit také nedalekou Alpskou zahradu, kde roste na 800 alpských druhů rostlin. Pro motorkáře je na parkovišti 6 vyhrazeno speciální parkování.

Na konci Villažské alpské silnice, na vrcholu Rosstratte, je také Bikers Point s panoramatickým výhledem do rozlehlé korutanské krajiny. Pro motorkáře jsou zde k dispozici trezory k uložení věcí. Silnice Villacher zaručuje všem motorkářům požitek z jízdy díky vysoko přilnavému povrchu.

Speciální motorkářský lístek Tour ticket

Speciální Tour ticket lze zakoupit ve všech kancelářích ÖAMTC, ARBÖ a ADAC. Za 28,50 € tak v rámci jedné sezónu můžete navštívit Grossglockner, Gerlos a Nockalm. Na Villach Alpenastraße je sleva, zaplatíte 6,50 €. Lístek se dá koupit i přímo v kase na Grossglocknerm, a to za 32,50 €.

Nadmořská výška: 1 307 m n. m.
Otevírací doba: celoročně, pro motorky 7 až 20 hodin
Délka: Villach (Möltschach) – Dobratsch 16,5 km
Poplatky: 10 € (moto/1 den), Tour ticket 7 €
Maximální sklon: 12%
Web: Villacher Alpenstrasse
GPS: 46.590762, 13.767925