?>

Vysokohorská silnice Silvretta v Tyrolsku

Ostré zatáčky a skvělé točky, nekonečné serpentiny a nádherné panorama – alpská silnice Silvretta v Tyrolsku je opravdovým požitkem pro všechny motorkáře, kteří milují krásu hor a extrémní motocyklistické trasy.

Pokud se chystáte do Tyrol, musíte na Silvrettu vyrazit. Jedna z nejkrásnějších alpských vysokohorských silnic se nachází poblíž hranic Rakouska se Švýcarskem a Lichtenštejnskem, mezi obcemi Partenen (v údolí Montafon) a Galtür (v údolí v Paznauntal), a provede vás také okolo stejnojmenné přehrady. Nejvyšším bodem je sedlo Bielerhöhe (2 032 m) s přehradním jezerem Silvrettasee.

Cesta se klikatí ve 34 zatáčkách mezi mohutnými alpskými vrcholy vysokými přes 3 000 metrů, na které budete mít vynikající výhled. Oku zalahodí také pohled na tyrkysově modrou vodu nahoře na přehradě. Stručně řečeno, jízda na dvou kolech je zde opravdu jedinečným zážitkem.

Na celém úseku silnice je rychlostní limit 70 km/h, který se vyplatí dodržovat ze dvou důvodů – kvůli náročnému terénu a pak také kvůli místní policii, která Silvrettu hlídá ostřížím zrakem. Na Bielerhöhe si určitě udělejte zastávku, je tu krásný pohled na ledovcové vrcholy hor.

Silnice byla postavena roku 1925 směrem od obce Partenen jako spojnice k nové přehradě Vermuntstausee. Teprve o osm let později se rozšířila o další úsek, když se stavěla druhá přehrada Silvretta. Pro veřejnost byla silnice, již propojená i s obcí Galtür, otevřena až roku 1954.

Nadmořská výška: 2 032 m n. m.
Otevírací doba: červen – říjen
Délka: Partenen – Galtür 22,5 km
Poplatky: 12 €
Maximální sklon: 12%
Web: Silvretta-Bielerhöhe
GPS: 46.929565, 10.055374