Vysokohorská silnice Nockalm – Nockalmstraße

Jízda silnicí Nockalm v Korutanském národním parku Nockberge je nevšedním zážitkem pro každého milovníka přírody a jedné stopy. Na téměř 35 km po Nockalmstraße si užijete mnoho pohodových zatáček ve zvláště krásné krajině mírně zvlněných kopců.

Téměř 35 kilometrů dlouhá vyhlídková silnice Nockalmstraße vede v 52 zatáčkách přímo srdcem národního parku Nockberge, pro který jsou typické mírně zaoblené vrcholy okolních hor (alpská geologická rarita). Park se dále chlubí největšími porosty smrku a borovice ve východních Alpách.

Národní park Nockberge najdete v jižním Rakousku, ve spolkové zemi Korutany, při hranicích se Salcburskem a Štýrskem. Silnice Nockalmstraße vede z Innerkremsu do Ebene Reichenau a spojuje údolí řeky Lieser s údolím řeky Gurk. V nejvyšším místě dosahuje nadmořské výšky 2049 metrů. Během jízdy budete mít výhled na svěží zelené pastviny, modřínové lesy i stylové salaše.

Začátek Nockalmstraße leží nedaleko obce Ebene Reichenau. Na nejvyšší sedlo Eisentalhöhe v 2 024 metrech vystoupáte po 9 kilometrech. K zastavení láká nejen místní hospůdka, ale také speciálně motorkářům vyhrazená parkoviště. Najdete zde informace o zdejší krajině, dalších motorkářských výletech a také se dočtete v kterých penzionech a hotelech, kde jsou motorkáři vítáni. Mimo to si můžete odložit věci do připravených sejfů a na chvilku se projít po parku. Po cestě dolů si užijete nespočet zatáček a po 21 kilometrech budete mít před sebou obec Karlbad, lázně, ve kterých se využívají místní termální prameny teplé až 40°C.

Nadmořská výška: 2 024m n. m.
Otevírací doba: 1. květen – 26. říjen. Mezi 18:00 a 7:00 platí zákaz vjezdu motocyklů na silnici.
Délka: z Innerkrems do Ebene Reichenau 35 km
Poplatky: 10,50 € (moto)
Maximální sklon: 12%
Web: www.nockalmstrasse.at, www.nationalparknockberge.at
GPS: 46.925488, 13.755635