Soutěska Restonica

Restonica je jak jméno soutěsky, tak i stejnojmenné říčky. Roklina se táhne asi 15 km jihozápadně od města Corte a končí na „vrcholovém parkovišti“ nedaleko hospůdky Bergeries de Grottelle, asi 1 375 m nad mořem. Tady odtud se pak dá pokračovat jedině pěšky vzhůru do Národního regionálního parku.

Cesta k soutěsce Restonica je jednou z nejkrásnějších vyhlídkových silnic na Korsice. Nachází se na jihu ostrova nedaleko města Corte, kde řeka Restonica vyvěrá ve výšce 1 711 m z jezera Mélo v masivu Rotondo. Snadno se sem dostanete po úzké asfaltové silnici D623 protínající les Forêt de la Restonica (vzrostlé kaštany a zdejší typické borovice kuželovitého tvaru). Klikatá cesta nahoru vás nadchne nádherným panoramatickým výhledem.

V sezóně (červenec a srpen) je silnice i parkoviště značně turisticky vytíženo. Ledovci vytvarované skály a hluboké tůně vytváří jeden z nejkrásnějších přírodních parků na Korsice. Pokud se rozhodnete i pro túru k jezeru Lac de Mélo nebo Lac du Capitellu, počítejte s výletem v rozmezí cca 6 hodin. Nezapomeňte také, že i v létě zde může klesnout pod bod mrazu. Cesta k Lac de Mélo, ve kterém žije spousta pstruhů, trvá přibližně dvě hodiny. Další hodinu pak půjdete k jezeru Lac de Capitellu, které bývá i v létě lemováno sněhem.

Nadmořská výška: 1 375 m n. m.
Délka: z Corte k Bergeries de Grottelle 15 km
Poplatky: 2 € (parkování moto)
Maximální sklon: 6%
Web: Corte tourism, Corsica travelguide
GPS: 42.240046, 9.075771