?>

Silnice národním parkem Felbertauern – Felbertauernstraße

Silnice Felbertauern s označení 108 vede mezi městy Mittersill a Lienz a spojuje dva nejnavštěvovanější prázdninové regiony – okolí Zell am See a jih východního Tyrolska (směr Sextenské Dolomity).

Bývá zde pravidlem, že když je počasí hezké na severu, na jihu prší (a naopak). Pokud máte v plánu překlenout tuto počasovou propast, vydejte se tou stranou, kde skoro vždycky svítí sluníčko – národním parkem Vysoké Taury. Cesta silnicí Felbertauern vám nebude trvat více než půl hodiny.

36 kilometrů nejstarším a největším rakouským národním parkem zaručuje jen samé pěkné zážitky. Na levé straně uvidíte východní Alpy včele s Grossglocknerem, napravo masiv Venediger a mezi nimi romantické boční údolí, které stráží více než 30 horských velikánů, čnících do výšky přes 3 000 metrů. Silnice má většinou tři pruhy a umožňuje tak, aby si každý jel vlastním tempem. Cesta se vine, s maximálním sklonem 9%, až ke vjezdu do severního tunelu, ve výšce 1 605 m n. m. Díky němu překonáte největší horské vrcholy pod zemí a po 5,3 km už budete ve východním Tyrolsku.

Nadmořská výška: 1 605 m n. m.
Otevírací doba: celoročně
Délka: Mittersill – Lienz 67 km
Poplatky: 11 € (motorka i auto)
Maximální sklon: 9%
Web: Felbertauernstrasse, Ost Tirol, National park Felbertal
GPS: 47.119225, 12.498270