?> ?>

San Vito Lo Capo

Pláž na mysu San Vito Lo Capo vám bude připadat jako vystřižená z katalogu cestovní kanceláře lákající na krásy Karibiku. Nachází se jen 55 km od Palerma a přímo sousedí se známou přírodní rezervací Zingaro. Má vše, co si můžete na bezchybné dovolené přát: jemný bílý písek, křišťálově čistou vodu a nádherný výhled na pohoří Monte Monaco.

Samotné městečko San Vito Lo Capo je malé přímořské letovisko v severozápadní části ostrova a láká návštěvníky na dokonale upravené písčité pláže a průzračné moře. Vstup do moře je tu velmi pozvolný a ještě daleko od břehu budete mít pod nohama stále mělčinu. Na pláži najdete kompletní servis – můžete si objednat drink nebo něco dobrého k snědku, nebo si pronajmout slunečník a samozřejmě také lehátko.

Historie San Vita sahá až do roku 300 našeho letopočtu, kdy bylo založeno uprchlíky z Říma. Velitel uprchlíků se jmenoval Vito a právě po něm byla tehdy osada pojmenovaná. Vito se snažil místní obyvatele převést ke křesťanství, ale než se mu to podařilo, bohužel tragicky zahynul na moři. Na jeho počet zde byl postaven kostel svatého Vita. Na východním okraji San Vito Lo Capo se rozkládá mohutná hora Monte Monaco, za níž se rozkládá velká přírodní rezervace Zingaro a záliv Castellammare, kde je další úžasná pláž v délce tří kilometrů.

Otevírací doba: volně přístupno
Poplatky: 15 € lehátko a slunečník na celý den
Adresa: Spiaggia di San Vito Lo Capo – Via Secca, 63, 91010 San Vito Lo Capo TP, Itálie
Web: San Vito Lo Capo web
GPS: 38.175678, 12.738533