Pláž Su Gideu – S’acqua Durci (Sladká voda)

Pláž Su Giudeu (někdy také de s’Acqua Durci – Sladká voda) se nachází 1 km jižně od proslulé pláže Chia, na nejjižnějším cípu Sardinie. Su Giudeu je nejen jednou z nejlepších pláží regionu Cagliari, ale pravděpodobně také v celé Sardinii.

Su Giudeu je jednou z nejoblíbenějších pláží, které mají výhled na záliv Chia. Je spojena s pláží S’acqua Durci, se kterou sdílí průzračné moře nádherných barev s měnícími se odstíny, a bělostný písek. Její jméno je odvozeno od chobotnice, která se vyskytuje ve zdejších vodách u skupiny skalních útesů (známých také jako Su Giudeu). Přímo u pláže je poměrně mělko a koupání je zde ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát relaxační koupel v mělčině. Sportovněji ladění pavci budou muset jít trochu dál od břehu na hlubokou vodu.

Pláž Su Giudeu je plně turisticky vybavena – má velké parkoviště, hotel, kavárnu, restauraci a kemp. Mimo to jsou zde k dispozici lehátka a slunečníky, celá pláž je velmi prostorná, takže nepůsobí přeplněně ani v srpnu. Místo vyhledávají potápěči, rybáři a vyznavači surfingu. Pokud budete mít štěstí, potkáte tu možná i hejno plameňáků, kteří se zdržují nejraději ve zdejším jezírku Stangioni de Su Sali. Hned za písečnými dunami se nachází také 18jamkové hřiště Golfového klubu Chia.

Jak se sem dostat:

Jeďte panoramatickou silnicí SS 195 s mnoha serpentinami (směrem z Cagliaro k Pule). Podél silnice je mnoho odboček k různým plážím v této oblasti. Po asi 50 km, odbočte doleva na Viale Chia a pokračujte směrem k Setti Ballas. Odbočte vlevo na Viale Spartivento a sledujte ukazatele k laguně Su Giudeu a hotelu Aquadulci. Pláž se objeví asi po 500 metrech.

Adresa: Spiaggia di Su Giudeu, Viale Spartivento, 09010 Domus De Maria CA, Sardinie
Poplatky: parkování 5 € (červenec – srpen), 3 € (červen a září)
Web: Sardinian beaches
GPS: 38.883641, 8.862672