?> ?>

Pláž Santa Giulia – korsický ráj zapsaný v UNESCO

Pláž Santa Giulia v regionu Porto-Vecchio (jižní Korsika) je opravdu nádherná, v krásné velké laguně s neuvěřitelně tyrkysovou vodou a oslnivě bílým jemným pískem. O hlavních prázdninách zde bývá poměrně plno, ale před a po sezóně (květen, září) tu skoro nikoho nepotkáte a budete si připadat, že nebeský ráj je jen pár kroků odtud.

Santa Giulia se nachází 7 km jižně od města Porto Vecchio a 23 km severovýchodně od Bonifacia. Pláž je nejen jedna z nejhezčích na Korsice, ale také na světě, proto byla zapsaná na Seznam UNESCO. Laguna je položena v jižním cípu zálivu Porto-Vecchio, a proslavila se křišťálově čistou tyrkysovou vodou s plážemi z jemného bílého, téměř krystalického písku. Na žulových skalách rostou keře makchie, které dodávají místu divoký vzhled, v dáli na obzoru budete mít souostroví Cerbicali. Na druhé strany laguny je navíc sladkovodní jezero.

Moře je zde mimořádně klidné a mělké. Pokud sem dorazíte brzo, možná se vám podaří zabrat místo ve stínu borovic, v horším případě si můžete pronajmout lehátko se slunečníkem. Sami Korsičané říkají, že nejkrásnější část pláže je na straně hotelu Moby Dick na kamenech, které vystupují z vody. Na pláži je dostatek občerstvení a vodního vyžití (půjčení lodí, vodní lyže, katamarány, kajaky, surfy, funboard… atp).

K dispozici je omezený počet parkovacích míst na konci silnice, která vede k pláži, ale ty se většinou rychle zaplní. Zdarma zaparkujete také na odbočce vpravo (směrem k pláži), asi 400 m od pláže. Přímo u pláže zaparkujete u plážové restaurace za 5 €. Parkování v rekreačním komplexu „Marina di Santa Giulia“ je jen pro ubytované hosty.

Adresa: Plage de Santa Giulia, 20137 Porto-Vecchio, Korsika
Poplatky: 5 € (parkování)
Web: Porto Vecchio – Santa Giulia
GPS: 41.531073, 9.273678