Pláž Palombaggia u Porto-Vecchio

Na pláži Palombaggia cca 12 kilometrů od centra města Porto-Vecchio vás čeká bílý písek, tyrkysová průzračná voda a to vše ohraničeno na každé straně červenými skalami, jalovcem, borovicemi a výhledem na souostroví Cerbicale.

Přes 3 kilometry dlouhá pláž u města Porto Vecchio je považována za jednu z nejlepších na Korsice, ne-li za vůbec nejkrásnější. Její divoké pobřeží zůstává zachováno, i když v těsné blízkosti se nachází výdobytky civilizace – bungalovy, vily i karavany.

Palombaggia se probojovala do Top 10 v Evropě. Díky této popularitě a blízkému městu je v hlavní sezóně velmi navštěvovaná. Doporučujeme proto přijet sem brzy ráno a tak si zajistit dobré místo, v ideálním případě pod borovicemi, které lemují pláž. K dispozici je zde široké zázemí restaurací i vodních radovánek.

K dispozici je velké bezplatné parkoviště mezi borovicemi v blízkosti severní strany pláže (nejvíce vytížené). Dále je zde placené hlídané parkoviště. Dále na jihu, kam se dostanete po úzké děravé silničce je další bezplatná možnost parkování. Zaparkovat svou mašinu můžete také po domluvě s obsluhou plážových restaurací.

Adresa: Plage de Palombaggia, 20137 Porto-Vecchio, Korsika
Web: Palombaggia, Porto-Vecchio Palombaggia
GPS: 41.558483, 9.326497