?>

Pláž Lu Impostu – perla zátoky San Teodoro

San Teodoro_Lu ImpostuPrůzračná voda, písčité dno, zářivé barvy a krásná krajina, která se zdá až nereálná: kdo byl na Sardinii, ví, že to není jen sen. A jedním takovým místem je vyhlášená pláž Lu Impostu, cca 6 km severně od obce San Teodoro.

Jen pár set metrů jižně od Cala Brandinchi najdete pláž Lu Impostu (Spiaggia Lu Impostu). Jedná se o třetí největší pláž v oblasti San Teodoro. Pláž o celkové délce 1 km nabízí úžasný výhled na Capo Coda Cavallo na severu a ostrov Tavolara za ním. Dlouhý tenký pruh bílého písku s jezírkem v pozadí představuje ideální místo, kde mohou žít vzácní ptáci.

Pláž je snadno přístupá a velmi vhodná pro ty, kteří mají rádi koupání v mělké vodě. Kromě půjčovny slunečníků a kajaků zde žádné další služby nečekejte. K dispozici je samozřejmě placené i neplacené parkoviště, několik plážových kiosků s lahodnou zmrzlinou a na jižní straně rybí restaurace. Je to skvělá pláž, kde si zahrát plážový tenis nebo frisbee.

Jak se sem dostat

Lu Impostu se nachází hned za mysem Punta Aldia, který ji odděluje od známé pláže La Cinta. Vydejte se sem po silnici SS 125 směrem od Olbie na San Teodoro. Po zhruba 19 kilometrech (za obcí Lutturai) odbočite doleva směrem na Capo Coda Cavallo. Pokračujte zhruba 900 metrů a odbočte vpravo na polní cestu. Přibližně po 1,5 km se dostanete k Lu Impostu.

Adresa: Spiaggia Lu Impostu, 08020 San Teodoro OT, Sardinie
Poplatky: parkování 2 €/hodina, 2 lehátka a slunečník cca 20 €.
Web: Pláže San Teodoro, Sardegna Turismo
GPS: 40.827903, 9.681782