Pláž La Pelosa na mysu Falcone – rajská oáza severozápadní Sardinie

Pláž La Pelosa leží na úpatí mysu Capo Falcone v severozápadním cípu Sardinie a počítá se za jednu z nejkrásnějších pláží ostrova. Co více si přát od pláže u Středozemního moře, než bílý písek a mělké tyrkysové moře?

Pláž La Pelosa, která se nachází jen 2 km od přístavní vesnice Stintino je vůbec nejzápadnější pláží pevninské Sardinie. Je to malá přírodní oáza, dech beroucí ráj, království přírody s bohatým světem nad i pod hladinou, ve kterém můžete poklidně relaxovat a vnímat vůně středozemní vegetace.

Dominantou místa je starobylá strážní věž Torre della Pelosa ze šestnáctého století, která bývala součástí mořského obranného systému Sardinie. Pláži je 300 m dlouhá a v některých místech až 60 metrů široká. Je odtud nádherný výhled na ostrovy Isola Piana a větší Isola Asinara, který se schovává za prvním z nich.

Severozápadní Sardinie je divoká a krásná s mnoha přírodními krásami. Azurové moře se hemží životem a tak je zde ideální příležitost pro šnorchlování. Pobřežní vody jsou bohaté na ryby a zajímavé jsou také rozličné barvy mořského dna. Na pláži jsou dostupné standardní služby, včetně půjčovny kánoí, surfů a dvou potápěčských center (Asinara a Diving Center Roccaruja), které nabízejí výlety s potápěním.

Jak se sem dostat

Pokud přijedete od Sassari, držte se silnice SS 131 na Porto Torres. Před Porto Torres odbočte na SP 34 do Pozzo San Nicola, a pokračujte ve směru na Stintino. Zde je směr na pláž dobře označen. Pláž je dost populární, největší nával zde bývá ve vrcholové sezóně (červenec, srpen).

Adresa: Spiaggia La Pelosa, Viale la Pelosa, 07040 Stintino, Sardinie
Poplatky: 2 € za hodinu parkování
Web: Sardinian beaches
GPS: 40.966145, 8.209226