Pláž Cala Brandinchi – Malé Tahiti

Pláž Cala Brandinchi (Spiaggia Cala Brandinchi) najdete zhruba 7 kilometrů severně od San Teodora a 2 kilometry východně od malé vesnice Monte Petrosu. Jako jedna z nejkrásnějších a nejznámějších pláží na Sardinii si vysloužila přezdívku „Malé Tahiti“.

Cala Brandinchi má úžasně jasné a mělké moře a je více než 700 metrů dlouhá. Pláž se skládá z velmi jemného, bíle zářivého písku, který kontrastuje s tyrkysovým mořem. Místo je jako stvořené pro relaxační procházku vodou podél pobřeží!

Jedinečnou atmosféru místa dotvářejí písečné duny s borovicemi a krásnými divokými liliemi. Nachází se zde také menší nábřeží, kde kotví malé, rekreační lodě. Na pláži jsou dostupné standardní služby, lze si zde pronajmout slunečníky, lehátka, šlapadla a další plavidla. Cala Brandinchi byla mnohokrát oceněna umístěním v první desítce nejlepších italských pláží a proto vás jistě nepřekvapí, že je v létě značně populární. Přesto její návštěvu vřele doporučujeme.

Jak se sem dostat

Ze směru od San Teodoro jeďte severně po SS 125, poté co projedete Lu Fraili odbočte vpravo směrem na Coda Cavallo. Po 900 metrech před sebou budete mít parkoviště.

Adresa: Cala Brandinchi, 08020 San Teodoro OT, Sardinie
Poplatky: parkování 2 €/hodina.
Web: Sardegna Turismo, Sardinian beaches, San Teodoro beach
GPS: 40.835700, 9.686372