?> ?>

Panoramatická silnice Alghero – Bosa

Pokud se chystáte z Bosy do Alghera (nebo naopak), určitě si nenechte ujít svezení po pobřežní silnici SP 49/105 s nádhernými výhledy na moře, plážičky a travnaté kopce. Silnice má velmi kvalitní povrch, takže se nemusíte bát to tu „osolit“. Cesta Alghero – Bosa zabere vyhlídkovým tempem asi 50 minut.

Panoramatická silnice spojující Alghero (severně) a Bosu (jižně) vás nebude ani chviličku nudit. Jedna zatáčka střídá druhou a trasa patří mezi nejkrásnější na ostrově. Silnice je z Alghera číslovaná jako 105, v polovině trati se mění na SP 49. Celých 46 km se vine těsně okolo pobřeží a poskytuje výhled na okolní panenskou krajinu, četné pláže, rozeklané skály nejrůznějších tvarů, a pokud máte dobrý čich, ucítíte i pod helmou intenzivní vůni středomořských keřů.

Na cestu si určitě natankujte raději plnou nádrž, protože podél silnice není žádná vesnice. Cesta se kroutí dost vysoko nad mořem, pravděpodobnost, že sjedete až dolů k moři se vykoupat je proto velmi malá. Najdete tu však několik parkovacích zálivů, ze kterých si můžete vychutnat skvělé výhledy na skalnaté pobřeží. Pokud budete mít štěstí, uvidíte za jasného počasí poslední kolonie mohutného Supa bělohlavého kroužit nad strmými svahy Capo Marargiu, odkud z dálky také zahlédnete algherský přístav.

Adresa: Strada Provinciale 49 a 105 Bosa-Alghero, Sardinie
Poplatky: 0
Délka: Bosa – Alghero 45,8 km
Web: Sardegna Turismo – Alghero, Sardegna Turismo – Bosa
GPS: 40.434655, 8.406407