Ota – typická horská korsická vesnice

Ota, která formálně spadá pod blízké městečko Porto, představuje se svými velkými bílými domy typickou korsickou horskou vesnici. Je také výchozím bodem pro mnoho výletů, zejména do soutěsky Spelunca. Tradiční kamenné domy jako by byly zavěšeny na úbočí hor, na něž je odtud také úžasný pohled.

Vesnici obklopují růžové skály z granitu (žula) a vytvářejí tak snovou kulisu. Nejvyšším vrcholem je Capu Ota (1220 m), který se vypíná uprostřed teras osázených olivovníky. Mimo to se zde nacházejí další plodiny, jako jsou citroníky, vinná réva nebo pšenice – domky si toto své rostlinné bohatství „hlídají“ jako malé pevnosti posazené na skalách. Městečko Ota má také radnici a školu, která se nachází v suterénu radnice. K občerstvení láká mnoho restaurací, kde vám nabídnou pravé korsické speciality. Zdejší potraviny Spar mají otevřeno od 8 do 20 hodin.

A jako se do Oty dostat? Nejlépe od západního pobřeží – vede sem pěkná horská silnička od Portského zálivu (Golfe de Porto, který je na Seznamu světového dědictví UNESCO) – D81 a D124, nebo D84 a D124 od východního pobřeží.

Je to oáza klidu a přitom i kus autentické Korsiky, kde uvidíte život místních obyvatel zblízka. Otu prostě stojí za to navštívit, už třeba jen proto, abyste si tu vychutnali kávu nebo jiný nápoj na terase s nádherným výhledem na okolní hory.

Adresa: Vesnice Ota, 20150 Porto – Ota, Korsika
Web: France voyage
GPS: 42.257963, 8.744954