?>

Nádherná pláž Ostriconi na severu Korsiky

Divoká a nádherná, to jsou přívlastky pláže Ostriconi, která leží na okraji pouště Agriates, na severu Korsiky, nedaleko města Palasca, poblíž pobřeží Île Rousse. Krásná pláž dostala své jméno podle řeky Ostriconi, která zde vtéká do moře. Místo je zasazeno mezi horami a mořem, a pláž je útočištěm míru a klidu, zejména pro místní obyvatele.

Pláž Ostriconi je oázou klidu a krásy – dala by se označit za místní skryté tajemství, protože je od zbytku světa dost odlehlá a opravdu nádherná. Najdete zde jemný bílý písek, který se pozvolna ztrácí v průzračné tyrkysové vodě. Obklopují ji písečné duny a stále zelené makchie, řeka Ostriconi, skalnaté kopce a hory v pozadí. Občas pláž navštíví dokonce i zdejší krávy, nelekejte se proto, když je spatříte.

Pláž byla pro svou odlehlost vždy oblíbena mezi místními obyvateli. I dnes umožňuje uniknout z „Korsiky pro turisty“ a vychutnat si tu pravou domácí atmosféru ostrova. O hlavních letních měsících tu může být dost lidí, i když nebývá tak přeplněná jako ostatní známé pláže. Pokud sem však zavítáte mimo špičku (květen-červen a září), budete mít pláž jen sami pro sebe. Nepočítejte tu však se žádnými službami a restaurační infrastrukturou.

Jediný způsob, jak se dostat na pláž je najít malou odbočku na silnici N1197 (L’Île-Rousse – Ogliastro a D81 Saint-Florent), která vede na pláž. Tam si najdete parkovací místo, slezete z kopce, přebrodíte řeku a voilà, budete na pláži.

Adresa: Plage d’Ostriconi, 20226 Palasca, Korsika
Poplatky: 0
Web: Visit Corsica – Ostriconi, Village Ostriconi
GPS: 42.662006, 9.060820