Horská silnice Gerlos Alpenstraße

Vychutnejte si krásu alpské krajiny mezi Salzburkem a Tyrolskem. Čeká vás klikatá silnice s nádhernými výhledy! Na vrcholu průsmyku Gerlos navíc objevíte vysoká vřesoviště, která byla dokonce prohlášena přírodní rezervací. Určitě vás také ohromí pohled na impozantní Krimmlerský vodopád i do údolí řeky Krimmler Achen.

Horská silnice Gerlos Alpenstraße je otevřena po celý rok a nabízí ideální přístup ke světoznámým Krimmlerským vodopádům a do termálního parku v Pinzgau s názvem Krimml Water Wonder World.

Kvalitně postavená silnice se vine na vrchol v osmi zatáčkách, s maximálním sklonem pouze devět procent. Jízdu touto panoramatickou silnicí si však opravdu užijete jak vy, tak váš spolujezdec – čekají na vás totiž kouzelné výhledy do údolí řeky Salzach i na Zillertalské Alpy.

Nejkrásnější pohled na vodopády

V roce 2004 bylo na Gerlos Alpenstrasse vybudováno speciální stanoviště pro motorkáře, tzv. “Biker’s Point”. Najdete jej nad hospodou Schönmoosalm Inn. Právě odtud je také nejkrásnější výhled na Krimmlerské vodopády.

Krimml
-2°
6°
Sun
6°
Mon
4°
Tue
Weather from OpenWeatherMap

Speciální motorkářské vychytávky

  • Bikers’ Point u vyhlídky na vodopády s informacemi o místních moto trasách a doporučeném ubytování
  • Speciální parkovišťátko vyhrazené pouze motorkám hned vedle vstupu na pěší trasu okolo vodopádu v obci Krimml (a také u parku Water Wonder World) s úschovnami na moto věci
  • Speciální lístek Tour ticket pouze pro motorkáře za 32,50 €, který platí na Gerlos, Grossglockner a Nockalm

Nadmořská výška: 1 630 m n. m.
Otevírací doba: celý rok
Délka: Oberhof – Krimml 20 km
Poplatky: 6 € (moto/1 den)
Maximální sklon: 9%
Web: www.gerlosstrasse.at
GPS: 47.212614, 12.165109