Horská silnice Gerlos Alpenstraße

Vychutnejte si krásu alpské krajiny mezi Salzburkem a Tyrolskem. Čeká vás klikatá silnice s nádhernými výhledy! Na vrcholu průsmyku Gerlos navíc objevíte vysoká vřesoviště, která byla dokonce prohlášena přírodní rezervací. Určitě vás také ohromí pohled na impozantní Krimmlerský vodopád i do údolí řeky Krimmler Achen.

Horská silnice Gerlos Alpenstraße je otevřena po celý rok a nabízí ideální přístup ke světoznámým Krimmlerským vodopádům a do termálního parku v Pinzgau s názvem Krimml Water Wonder World.

Kvalitně postavená silnice se vine na vrchol v osmi zatáčkách, s maximálním sklonem pouze devět procent. Jízdu touto panoramatickou silnicí si však opravdu užijete jak vy, tak váš spolujezdec – čekají na vás totiž kouzelné výhledy do údolí řeky Salzach i na Zillertalské Alpy.

Nejkrásnější pohled na vodopády

V roce 2004 bylo na Gerlos Alpenstrasse vybudováno speciální stanoviště pro motorkáře, tzv. „Biker’s Point“. Najdete jej nad hospodou Schönmoosalm Inn. Právě odtud je také nejkrásnější výhled na Krimmlerské vodopády.

Speciální motorkářské vychytávky

  • Bikers‘ Point u vyhlídky na vodopády s informacemi o místních moto trasách a doporučeném ubytování
  • Speciální parkovišťátko vyhrazené pouze motorkám hned vedle vstupu na pěší trasu okolo vodopádu v obci Krimml (a také u parku Water Wonder World) s úschovnami na moto věci
  • Speciální lístek Tour ticket pouze pro motorkáře za 32,50 €, který platí na Gerlos, Grossglockner a Nockalm

Nadmořská výška: 1 630 m n. m.
Otevírací doba: celý rok
Délka: Oberhof – Krimml 20 km
Poplatky: 6 € (moto/1 den)
Maximální sklon: 9%
Web: www.gerlosstrasse.at
GPS: 47.212614, 12.165109