Divoká pláž Roccapina na jihu Korsiky

Krásnou pláž v zátoce Roccapina na jihu Korsiky naleznete při cestě do Bonifacia, 22 km jižně od Sartène. Kromě malé pláže se zde nachází i velká s výhledem na otevřené moře. Roccapině se přezdívá Lví pláž, a to kvůli obrovské skále, která vypadá jako hlava lva. Díky tomu je pláž Roccapina, která se řadí k nejslavnějším na ostrově, snadno k poznání.

Měkký bílý písek, tyrkysové moře a nádherné panorama, za zády křoviny makchie a borovice. To je to, co dělá Roccapinu jednu z nejkrásnějších pláží Korsiky. Žulová Lví skála tvoří dominantu celé zátoky a tyčí se do výšky 144 metrů. Roccapina se nachází v chráněné přírodní rezervaci Bocca di Roccapina, které dominují atraktivní písečné duny a stálezelené keře. Na obou stranách pláže jsou skalnaté výběžky, kterým dominuje skála ve tvaru lva a janovská strážní věž. Na žulové skály je nejkrásnější pohled při západu slunce, kdy se zbarví dočervena.

Mimořádně široká a plochá pláž je ideální pro plážové hry, a protože je voda mělká, rádi jí navštěvují rodiny s dětmi. Písek je zde velmi vhodný pro stavby z písku, takže si můžete vyzkoušet svůj talent a postavit si hrad, pyramidu, sfingu… atp. Nehledejte zde však žádné služby, proto si sem nezapomeňte přinést vlastní zásoby (případně i slunečník). V zátoce obvykle kotví několik jachet či plachetnic. Nedaleko pláže se nachází populární (nepředražený) kemp „Camping Arepos-Roccapina„, takže ve špičce letní sezóny (červenci a srpnu) bývá Roccapina přeplněná, a to i přes svou odlehlost a špatný přístup po nekvalitní silnici. Mimo hlavní sezónu (květen, červen, září) na pláži téměř nikoho nepotkáte a z místa se tak stává skutečný ráj.

Pláž Roccapina se nachází 32 km západně od Bonifacia, na silnici číslo N196 do Sartène. Dolů k pláži je to 2,5 km po prašné cestě. Panoramatická cesta podél pobřeží je malebná s nízkým provozem.

Přístup dolů k pláži je dost špatný – počítejte s prašnou cestou zdobenou výtluky, vyjetými kolejemi, štěrkem i nepoddajným ostružiním, a to po celou cestu, cca 2,5 km. Odměnou za toto utrpení se vám pak stane mořské pobřeží – zemský ráj, který stojí za to vidět. Jakmile se vám podaří úspěšně sestoupit k pláži, čeká tu na vás bezplatné parkoviště (v hlavní sezóně většinou plné). Pláž je od parkoviště kousek po písčité cestě.

Adresa: La plage de Roccapina (Lion de Roccapina), 20100 Sartène, Korsika
Web: Bonifacio Corsica – pláže
GPS: malá pláž Lion de Roccapina 41.495718, 8.933987, velká pláž s otevřeným mořem 41.499539, 8.920531